Szanowni Pedagodzy śpiewu solowego,
Drodzy Uczniowie, Studenci i Absolwenci wokalistyki,

przyjmijcie, proszę, moje serdeczne zaproszenie na IV edycję Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej „ARS ET GLORIA”, który chcemy zorganizować na przełomie 2020 / 2021 roku.

Mając na względzie powodzenie trzech pierwszych edycji „Ars et Gloria” oraz liczne pytania z waszej strony, mimo dość skomplikowanej sytuacji społeczno-ekonomicznej, wywołanej pandemią, chcemy kontynuować dzieło konkursowe przygotowane przez pedagogów jak zwykle Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Ze zrozumiałych względów proponujemy przeprowadzenie I etapu konkursu metodą zdalną, polecając uczestnikom przygotowanie odpowiednich nagrań DVD, które zostaną ocenione przez doborowe grono jurorów – wokalistów i instrumentalistów. W II etapie laureatów konkursu wyłoni Jury, do którego dołączą dyrektorzy pięciu polskich filharmonii. Będą chcieli docenić najlepszych wykonawców, przyznając im nagrody w postaci prestiżowych koncertów z orkiestrą. Pulę nagród finansowych – nieco okrojonych w tym roku – uzupełnią wokalno-instrumentalne koncerty festiwalowe, a także utrwalone w postaci profesjonalnych nagrań studyjnych oraz promowane w radio i telewizji koncerty młodych wokalistów.

Szanowni Państwo, laureaci głównych nagród poprzednich edycji „Ars et Gloria” na innych konkursach oraz licznych koncertach i nagraniach potwierdzili swoje umiejętności, spotykając się z uznaniem wielu jurorów i melomanów. W rozmowach z organizatorami tego muzycznego przedsięwzięcia potwierdzają duże walory artystyczne i promocyjne naszego konkursu. Z tym większą radością polecamy Państwu IV Międzynarodowy Konkurs Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria”, zapraszając do wzięcia udziału w przesłuchaniach konkursowych dla zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń, dla potwierdzenia swej maestrii wokalno-aktorskiej, a może także do przeżycia wielkiej radości karmionej szczerym zachwytem jurorów i aplauzem melomanów.

Więcej informacji na ten temat warunków i zasad uczestnictwa w konkursie, na temat wymagań repertuarowych oraz na wiele innych tematów można znaleźć na stronie konkursu: www.arsetgloria.pl. Zapraszamy bardzo serdecznie!

 

 

 

Katowice, 15.10.2020                                                            /-/ dr hab. ks. Paweł Sobierajski

organizator główny konkursu