Repertuar Uczestników

KATEGORIA I

  1. ASZLAR ANETA – sopran (18)

Pianista: Maciej Janas

 

Etap I

  1. Żebrowski M. Suscepit Israel z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Polna różyczka
  3. Nowowiejski F. Ucichłeś, Jezuleńku
  4. Vivaldi A. Aria Ippolity Vieni, vieni, o mio diletto z opery „Ercole su’lTermodonte”

Etap II

  1. Karłowicz M. Na śniegu
  2. Mozart W.A. Aria Zuzanny Deh vieni, non tardar z (IV) opery „Le nozze di Figaro”
  3. Boccherini L. Stabat Mater dolorosa ze „Stabat Mater”
  4. Moniuszko St. Czy powróci

 

  1. BLANIK ALEKSANDRA – sopran (21)

Pianistka: Bogusława Suchanek

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Vidit suum dulcem natum ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Swaty
  3. Lutosławski W. Hola! Hola! Pasterze z pola
  4. Schumann Clara. Er ist gekommen

 

Etap II

  1. Lutosławski W. Kukułeczka kuka
  2. Mozart W.A. Alma grande – aria koncertowa
  3. Maklakiewicz J. Ave Maria
  4. Moniuszko St. Aria Halki Jako od wichru z (I) opery „Halka” / pieśń

 

  1. BROŻEK PIOTR – tenor (19)

Pianista: Marcin Mogiła

 

Etap I

  1. Tosti P. Ave Maria
  2. Moniuszko St. Krakowiaczek
  3. Hadyna St. Narodziła nam się dobroć
  4. Rachmaninow S. Sirjen’

 

Etap II

  1. Moniuszko St. Aria Karola Święty ogień, dar bogini z krotochwili „Nowy Don Kiszot”
  2. Rachmaninow S. Aria Młodego Cygana Wzgliani pad otdalionnym z opery „Aleko”
  3. Wieniawski H. Ave Maria
  4. Moniuszko St. Znasz’li ten kraj
  5. BUDZIŃSKA EWA – sopran (19)

Pianistka: Dorota Kuczyńska

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Cuius animam gementem ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Dalibógże
  3. Nowowiejski F. Ucichłeś, Jezuleńku
  4. Mozart W.A. Aria Paminy Ach ich fühl’s z (II) opery „Die Zauberflöte”

 

Etap II

  1. Nowowiejski F. Odejdź, Jasiu, od okienka
  2. Mozart W.A. Aria Zerliny Vedrai, carino (II) opery „Don Giovanni”
  3. Haendel G.F. Oh! Had I Jubal’s lyre z oratorium “Joshua”
  4. Moniuszko St. Aria Zuzi Stacho odjeżdża; Jak tu ująć żal z opery „Verbum nobile”

 

 

  1. CIEPLIK JAN – bas (22)

Pianistka: Dorota Kuczyńska

 

Etap I

  1. Moniuszko St. Hymn do Pana Jezusa
  2. Moniuszko St. Korale
  3. Gdy się Chrystus rodzi – kolęda tradycyjna
  4. Mozart W.A. Aria Sarastra O Isis und Osiris z (II) opery „Die Zauberflöte”

 

Etap II

  1. Paderewski I.J. Polały się łzy me czyste
  2. Mozart W.A. Aria Leporella Notte e giorno faticar z (I) opery „Don Giovanni”
  3. Haendel G.F. With pious hearts z oratorium „Judas Maccabaeus”
  4. Moniuszko St. Aria Skołuby Ten zegar stary z (III) opery „Straszny dwór”

 

 

  1. CIEPLUCH JAN – baryton (18)

Pianista: Rafał Hołub

 

Etap I

  1. Durante Fr. Preghiera
  2. Moniuszko St. Krakowiaczek
  3. Bóg się rodzi – kolęda tradycyjna (F. Karpiński)
  4. Friml R. Song of the vagabonds

 

Etap II

  1. Karłowicz M. Na spokojnym, ciemnym morzu
  2. Mozart W.A. Aria Figara Se vuol ballare z (I) opery „Le nozze di Figaro”
  3. Haendel G.F. How willing my paternal love z oratorium “Samson”
  4. Moniuszko Pieśń wojenna

 

 

  1. GÓRECKA WIKTORIA – sopran (20)

Pianistka: Monika Kruk

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Cujus animam gementem ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Modlitwa
  3. Nowowiejski F. Ach czemuż mój Jezus
  4. Rimsky-Korsakov M. Gdy kocha słowik róży pąk

 

Etap II

  1. Wichrowski J.A. Miłość
  2. Legrenzi G. Aria Arianny Cadera, che mi fa guerra z opery „Arianna”
  3. Bach J.S. Seufzer, Tränen, Kummer, Not z Kantaty 21
  4. Moniuszko St. Przepióreczka

 

 

  1. KŁAPTOCZ ZUZANNA – sopran (17)

Pianista: Andrzej Filipek

 

Etap I

  1. Mozart W.A. Agnus Dei z „Krönungsmesse”
  2. Moniuszko St. Polna różyczka
  3. Lulajże, Jezuniu – kolęda tradycyjna (Ch. Kolonowits)
  4. Glinka M. Żaworonok

 

Etap II

  1. Bacewicz G. Sroczka
  2. Cui C. Aria Królewny z opery „Kot v sapogakh”
  3. Fauré G. Pie Jesu z „Reqiuem”
  4. Moniuszko St. Aria Zosi Okropny ten poranek… Ach, ty może z opery „Flis”

 

 

  1. KONDYJOWSKI MICHAŁ – tenor (19)

Pianista: Maciej Janas

 

Etap I

  1. Saint-Saëns Ave Maria
  2. Moniuszko St. Dwie zorze
  3. Nowowiejski F. Gość w Betlejem
  4. Schubert Fr. An Silvia

 

Etap II

 

  1. Karłowicz M. Pamiętam ciche, jasne, złote dnie
  2. Haydn J. Mit Würd und Hoheit angetan z oratorium „Die Schöpfung”
  3. Moniuszko St. Krakowiaczek
  4. Guriliow A. Modlitwa

 

  1. KUBAS JAN – bas-baryton (18)

Pianistka: Izabela Szymańska-Skrukwa

 

Etap I

  1. Bach J.S. Quoniam Tu solus sanctus z „Die h-Moll-Messe
  2. Moniuszko St. Korale
  3. Niewiadomski St. A coż z tą Dzieciną
  4. Thomson V. Aria Daniela Webstera What, what is it z opery « The Mother of Us All »

 

Etap II

  1. Łukaszewski P. Boże, Ojcze nasz i opiekunie
  2. Haydn J. Nun scheint in vollem Glanze der Himmel z oratorium „Die Schöpfung”
  3. Dvořák A. Ave, Maris Stella
  4. Moniuszko St. Dziad i baba

 

 

  1. MAGA PIOTR – bas-baryton (21)

Pianista: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Fauré G. Ave Maria
  2. Moniuszko St. Rada
  3. Tryumfy Króla niebieskiego – kolęda tradycyjna
  4. Haendel G.F. Aria Consalvo Leset, ihr Augen z (I) opery “Almira”

 

Etap II

  1. Baird T. Spójrz, co tu ciche serce wypisało
  2. Haendel G.F. Aria Elviro Del mio caro Bacco amabile z (II) opery “Serse”
  3. Bach J.S. Quia fecit mihi magna z „Magnificat”
  4. Moniuszko St. Wyjazd na wojnę

 

 

 

  1. NASTULSKA DOMINIKA – mezzosopran (23)

Pianistka: Dorota Kuczyńska

 

Etap I

  1. Kopczyński M. Jak groźnie, jak surowo przemawiasz do mnie, Panie
  2. Moniuszko St. Groźna dziewczyna
  3. Nie było miejsca dla Ciebie – pastorałka polska
  4. Gluck Ch.W. Aria Orfeusza Che faro senza Euridice z (III) opery „Orfeo ed Euridice”

 

Etap II

  1. Niewiadomski St. Latawica
  2. Mozart W.A. Aria Cherubina Voi, che sapete z (II) opery „Le nozze di Figaro”
  3. Pergolesi G.B. Quae moerebat et dolebat ze „Stabat Mater”
  4. Moniuszko St. Dumka Jadwigi Biegnie słuchać z (II) opery „Straszny dwór”

 

  1. PODKUL KAROLINA – sopran (18)

Pianista: Maciej Janas

 

Etap I

  1. Bach J.S. Quia respexit z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Dumka
  3. Noskowski Z. Witaj, gwiazdko złota
  4. Rachmaninow S. Paliubiła ya

 

Etap II

  1. Paderewski I.J. Gdy ostatnia róża zwiędła
  2. Mozart W.A. Aria Zerliny Vedrai, carino z (II) opery „Don Giovanni”
  3. Fauré G. Pie Jesu z „Reqiuem”
  4. Moniuszko St. Prząśniczka

 

 

  1. RADZISZEWSKI TOMASZ – tenor (21)

Pianistka: Katarzyna Sobich

 

Etap I

  1. Bach J.S. Jesus Christus, Gottes Sohn z kantaty 4
  2. Moniuszko St. Do oddalonej
  3. Gdy śliczna Panna – kolęda tradycyjna (Katarzyna Sobich)
  4. Rossini G. Aria Antenora Che vidi ! Amici z (I) opery « Zelmira »

 

Etap II

  1. Karłowicz M. Po szerokim, po szerokim morzu
  2. Rossini G. Aria Alberto D’ogni piu sacro impegno z opery « L’occasione fa il ladre »
  3. Bach J.S. Jesus ist der Menschen Heil z kantaty 141
  4. Moniuszko St. Aria Dzidziego Po co się to myśl natęża z (II) opery „Hrabina”

 

 

  1. SKORA BARBARA – mezzosopran (19)

Pianiści: (Etap I) Andrzej Filipek / (Etap II) Anna Sułkowska

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Quae moerebat et dolebat ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Matko, już nie ma Cię
  3. Geiger W. Idzie na ziemię Jezusek sam
  4. Koželuh L.A.In questa tomba oscura

 

Etap II

  1. Paderewski I.J. Naguère
  2. Vivaldi A. Aria Marzii Se parto, Se resto z (III) opery „Catone in Utica”
  3. Franck C. Panis angelicus
  4. Moniuszko St. Groźna dziewczyna

 

 

  1. SOWAŁA NOEMI – sopran (19)

Pianista: Marcin Mogiła

 

Etap I

  1. Fauré G. Pie Jesu z „Reqiuem”
  2. Moniuszko St. Polna różyczka
  3. Nowowiejski F. Jezus malusieńki
  4. Mozart W.A. Aria Zerliny Vedrai, carino z (II) opery „Don Giovanni”

 

Etap II

  1. Paderewski I.J. Chłopca mego mi zabrali
  2. Bizet G. Aria Carmen L’amour est un oiseau z (I) opery „Carmen” / habanera / sopran
  3. Durante Fr. Vergin tutto amor
  4. Moniuszko St. Aria Halki Jako od wichru z (I) opery „Halka” / pieśń

 

 

  1. STOLIŃSKA GABRIELA – sopran (17)

Pianistka: Izabela Szymańska-Skrukwa

 

Etap I

  1. Bach J.S. Ich folge dir gleichfalls z „Die Johannes-Passion”
  2. Moniuszko St. Prząśniczka
  3. Nowowiejski F. Jam jest dudka
  4. Mozart W.A. Aria Zerliny Batti, batti, o bel Masetto z (I) opery „Don Giovanni”

 

Etap II

  1. Koszewski A. Kołysanka
  2. Haydn J. Nun beut die Flur das frische Grun z oratorium „Die Schöpfung”
  3. Franck C. Panis angelicus
  4. Moniuszko St. Polna różyczka

 

 

  1. STYRNA WIKTORIA – mezzosopran (21)

Pianistka: Bogusława Suchanek

 

Etap I

  1. Moryto St. Ave Regina Caelorum
  2. Moniuszko St. Ruta
  3. Lulajże, Jezuniu – kolęda tradycyjna (W. Lutosławski)
  4. Menotti G.C. Aria Matki I shall find for you z (II) opery “Consul”

 

Etap II

  1. Karłowicz M. Mów do mnie jeszcze
  2. Haendel G.F. Aria Ruggiera Verdi prati z (II) opery „Alcina”
  3. Ditters von Dittersdorf K. Benedictus z “Requiem” c-moll
  4. Moniuszko St. Piosnka obłąkanej Ofelii

 

 

  1. SZOSTAK RADOSŁAW – tenor (17)

Pianistka: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Franck C. Panis angelicus
  2. Moniuszko Pieśń wojenna
  3. Niewiadomski St. Anioł pasterzom mówił
  4. Scarlatti A. Sento nel core

 

Etap II

  1. Paderewski I.J. Piosnka Dudarza
  2. Haendel G.F. Aria Arsamenesa Si la voglio e la ottero z (II) opery “Serse”
  3. Franck C. Ave Maria
  4. Moniuszko St. Morel

 

 

  1. ŻEMŁA WOJCIECH – baryton

Pianistka: Bogusława Suchanek

 

Etap I

  1. Bach J.S. Quia fecit mihi magna z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Korale
  3. My też pastuszkowie – pastorałka polska (W. Lutosławski)
  4. Williams R.V. The vagabond

 

Etap II

  1. Gall J. Ja chciałbym mą duszą tonąć
  2. Mozart W.A. Aria Leporella Ah pieta, signorii miei z (II) opery „Don Giovanni”
  3. Bach J.S. Mache dich, mein Herze rein z „Die Matthäus-Passion”
  4. Moniuszko St. Dziad i baba

 

KATEGORIA II

 

  1. BARSZCZYK DARIA – sopran (22)

Pianista: Tomasz Gumiela

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Vidit suum dulcem natum ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Polna różyczka
  3. Maklakiewicz J. Pokłon Jezusowi
  4. Verdi G. Aria Desdemony Ave Maria z (IV) opery ”Otello”

 

Etap II

  1. Niewiadomski St. Dzwony
  2. Bach J.S. Aus Liebe will mein Heiland sterben z „Die Matthäus-Passion”
  3. Rutter J. Et misericordia z „Requiem”
  4. Moniuszko St. Aria Broni Szemrze strumyk pod jaworem z (II) opery „Hrabina”
  5. BIEŃKOWSKA ALICJA – sopran (24)

Pianista: Marcin Mogiła

 

Etap I

  1. Fauré G. Pie Jesu z „Reqiuem”
  2. Moniuszko St. Do pączka
  3. Rączkowski F. Anielski chór
  4. Mozart W.A. Aria Hrabiny Porgi amor z (II) opery „Le nozze di Figaro”

 

Etap II

  1. Różycki L. Aria Lukrecji Po cierpieniach spokój wraca z (II) opery ”Beatrix Cenci”
  2. Vivaldi A. Domine Deus z hymnu „Gloria”
  3. Pergolesi G.B. Vidit suum dulcem natum ze „Stabat Mater”
  4. Moniuszko St. Jaskółeczka

 

 

  1. BŁASZCZYK ANNA – sopran (21)

Pianista: Mateusz Piechnat

 

Etap I

  1. Fauré G. Pie Jesu z „Reqiuem”
  2. Moniuszko St. Matuleńko, on nie wróci
  3. Matuszewski M. Kolęda uboga
  4. Haendel G.F. Aria Rodelindy Mio caro bene z (III) opery “Rodelinda”

 

Etap II

  1. Różycki L. Akwarela
  2. Bach J.S. Mein glaubiges Herze z “Pfingskantate” nr 68
  3. Franck C. Panis angelicus
  4. Moniuszko St. Dumka Zosi Okropny ten poranek… Ach, ty może z opery „Flis”

 

 

  1. CYGANIK KATARZYNA – sopran (26)

Pianista: Andrzej Filipek

 

Etap I

  1. Haendel G.F. Take the heart you fondly grave z oratorium “Jephtha”
  2. Moniuszko St. Czy powróci
  3. Nowowiejski F. Ucichłeś, Jezuleńku
  4. Gluck Ch.W. Aria Eurydyki Che fiero momento z (III) opery “Orfeo ed Euridice”

 

Etap II

  1. Lutosławski W. Spóźniony słowik
  2. Rossini G. Crucifixus z „Petite messe solennelle”
  3. Bach J.S. Ich will dir mein Herze schenken z “Die Matthäus-Passion”
  4. Moniuszko St. Aria Zosi Okropny ten poranek… Ach, ty może z opery „Flis”

 

 

  1. GARSTKA ADRIANA – sopran (22)

Pianistka: Małgorzata Warcaba

 

Etap I

  1. Bach J.S. Quia respexit z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Wieczny pokój lirnikowi
  3. Niewiadomski St. Ktoby dał Ci, Jezusiczku
  4. Puccini G. Aria Lauretty O mio babbino caro z (1a) opery „Gianni Schicchi”

 

Etap II

  1. Moniuszko St. O Mario, bądź pozdrowiona
  2. Bach J. O Jesulein süß, o Jesulein mild!
  3. Pergolesi G.B. Vidit suum dulcem natum ze „Stabat Mater”
  4. Moniuszko St. Aria Zosi Okropny ten poranek… Ach, ty może z opery „Flis”

 

 

  1. GRALA AGNIESZKA – sopran (21)

Pianistka: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Bach J.S. Quia respexit z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Kwiatek
  3. Lutosławski W. Z narodzenia Pana
  4. Mozart W.A. Aria Donny Elviry Ah chi mi dice mai z (I) opery „Don Giovanni”

 

Etap II

  1. Różycki L. Aria Caton To dawny mój znajomy z (III) opery „Casanova” / walc
  2. Gounod Ch. Aria Julii Ah! Je veux vivre z (I) opery „Roméoet Juliette” / walc
  3. Mozart W.A. Alleluja z „Exsultate, jubilate”
  4. Moniuszko St. Nawrócona

 

 

  1. JARMOSZEWICZ JULIA – mezzosopran (24)

Pianistka: Hanna Karski

 

Etap I

  1. Rossini G. Fac, ut portem Christi mortem ze ”Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Matko, już nie ma Cię
  3. Matuszewski M. Lulaj, Synku, lulaj
  4. Rossini G. Aria Rozyny Una voce poco fa z (I) opery „Il barbiere di Seviglia”

 

Etap II

  1. Niewiadomski St. Latawica
  2. Mozart W.A. Aria Dorabelli Ah, scostati… Smanie implacabili z (I) opery “Cosi fan tutte”
  3. Bach J.S. Esurientes implevit bonis ze „Stabat Mater”
  4. Moniuszko St. Sen

 

 

  1. JAWOROWSKA JOANNA – mezzosopran (26)

Pianista: Aleksander Chodacki

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Eja Mater ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Do Niemna
  3. Gdy śliczna Panna – kolęda tradycyjna (W. Lutosławski)
  4. Gounod Ch. Aria Siebela Faites-lui mes aveux z (III) opery „Faust”

 

Etap II

  1. Karłowicz M. Mów do mnie jeszcze
  2. Rossini G. Aria Rozyny Una voce poco fa z (I) opery „Il barbiere di Seviglia”
  3. Rossini G. Agnus Dei z „Petite messe solennelle”
  4. Moniuszko St. Aria Broni Szemrze strumyk pod jaworem z (II) opery „Hrabina”

 

 

  1. KĘDZIA ŁUCJA – sopran (21)

Pianistka: Maria Czechowska-Królicka

 

Etap I

  1. Luzzi L. Ave Maria
  2. Moniuszko St. Czy powróci
  3. Noskowski Z. Kolęda / Witaj, gwiazdko złota
  4. Rossini G. E’ morta

 

Etap II

  1. Joteyko T. Aria Królowej Bony Kraju daleki z opery „Zygmunt August”
  2. Haendel G.F. I know that my Redeemer liveth z oratorium “Messiah”
  3. Vivaldi A. Domine Deus z hymnu „Gloria”
  4. Moniuszko St. Aria Zosi Okropny ten poranek… Ach, ty może z opery „Flis”

 

 

  1. KOMOREK MICHAŁ – bas (22)

Pianista: Krzysztof Figiel

 

Etap I

  1. Kwiatkowski St. Modlitwa
  2. Moniuszko St. Znasz’li ten kraj
  3. Lutosławski W. Hej, hej, lelija Panna Maryja
  4. Schumann R. Die beiden Grenadiere

 

Etap II

  1. Górecki H.M. Pieśń I ze zbioru „Dwie pieśni sakralne” op. 30b
  2. Bach J.S. Quia fecit mihi magna z „Magnificat”
  3. Durante Fr. Vergin tutto amor
  4. Moniuszko St. Aria Skołuby Ten zegar stary z (III) opery „Straszny dwór”

 

 

  1. KORBAN ROKSANA – sopran (20)

Pianista: Adam Rogala

 

Etap I

  1. Żebrowski M. Suscepit Israel z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Polna różyczka
  3. Lulajże, Jezuniu – kolęda tradycyjna
  4. Puccini G. Aria Musetty Quando me’n vo z (II) obrazu opery „La Boheme”

 

Etap II

  1. Niewiadomski St. Otwórz, Janku
  2. Mozart W.A. Aria Despiny Una donna a quindici anni z (II) opery „Cosi fan tutte”
  3. Bach J.S. Quia respexit z „Magnificat”
  4. Moniuszko St. Aria Zosi Okropny ten poranek… Ach, ty może z opery „Flis”

 

 

  1. LUCJAN MAGDALENA – sopran (19)

Pianista: Marcin Mogiła

 

Etap I

  1. Mozart W.A. Alleluja z „Exsultate, jubilate”
  2. Moniuszko St. Prząśniczka
  3. Nowowiejski F. Ach czemuż mój Jezus
  4. Mozart W.A. Aria Zerliny Batti, batti, o bel Masetto z (I) opery „Don Giovanni”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Aria Roksany Uśnijcie krwawe sny z (II) opery „Król Roger”
  2. Puccini G. Aria Lauretty O mio babbino caro z opery „Gianni Schicchi”
  3. Bach J.S. Nur ein Wink von seinen Händen z „Weihnachts-Oratorium”
  4. Moniuszko St. Aria Halki Gdyby rannym słonkiem z (II) opery „Halka”

 

 

  1. ŁYKOWSKI TOMASZ – baryton (21)

Pianistka: Monika Kruk

 

Etap I

  1. Bach J.S. Betrachte, meine Seele z „Die Johannes-Passion”
  2. Moniuszko St. Aria Stanisława Nakaż, niech ożywcze słonko z opery „Verbum nobile”
  3. Pałłasz E. Dokąd śpieszą królowie
  4. Bernstein L. Aria Martina Words, words, words z musicalu “Candide”

 

Etap II

  1. Chopin F. Wojak
  2. Mozart W.A. Aria Figara Aprite un po’quegli occhi z (IV) opery „Le nozze di Figaro”
  3. Lambert Fr. God’s garden
  4. Moniuszko St. Skowronek i słowik

 

 

  1. MISZKIEWICZ MAŁGORZATA – sopran (22)

Pianista: Mateusz Piechnat

 

Etap I

  1. Żukowski O.M. Ucieczko grzesznych
  2. Moniuszko St. Niech się panie stroją w pasy
  3. Niewiadomski St. Lulajże, Jezuniu
  4. Donizetti G. Aria Adiny Prendi, per me sei libero z (II) opery “L’elisir d’amore”

 

Etap II

  1. Żeleński Wł. Łaskawa dziewczyna
  2. Fauré G. Pie Jesu z „Reqiuem”
  3. Bach J.S. / Gounod Ch. Ave Maria
  4. Moniuszko St. Aria Zosi Okropny ten poranek… Ach, ty może z opery „Flis”

 

 

  1. NURCEK ANETA – mezzosopran (24)

Pianista: Adam Rogala

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Quae moerebat et dolebat ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Groźna dziewczyna
  3. Nie masz ci, nie masz – pastorałka polska
  4. Vivaldi A. Aria Anastasio Vedro con mio diletto z opery „Il Giustino”

 

Etap II

  1. Paderewski I.J. Szumi w gaju brzezina
  2. Vivaldi A. Se fulgida per te z oratorium “Juditha triumphans”
  3. Durante Fr. Vergin tutto amor
  4. Moniuszko St. Aria Broni O mój dziaduniu z (I) opery „Hrabina”

 

 

  1. OKRASKA JAN – bas (20)

Pianista: Mateusz Piechnat

 

Etap I

  1. Moniuszko St. Pieśń pokutna
  2. Moniuszko St. Kozak
  3. Węcowski J. Kiedy pierwsza gwiazdka błyśnie
  4. Carissimi G. No, no, non si speri

 

Etap II

  1. Komorowski I. Ukrainiec
  2. Vivaldi A. Domine Deus, Agnus Dei z hymnu „Gloria”
  3. Bach J.S. Vergiss mein nicht
  4. Moniuszko St. Aria Akebara Bogowie miłości, bogowie rozkoszy z (III) opery „Paria”

 

 

  1. PAWULA KAROLINA – sopran (29)

Pianistka: Bogusława Suchanek

 

Etap I

  1. Żebrowski M. Suscepit Israel z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Aria Zuzi Stacho odjeżdża… Jak tu ująć żal z opery „Verbum nobile”
  3. Lutosławski W. Hej w dzień narodzenia
  4. Mozart W.A. Aria Donny Anny Crudele! Ah no mio bene z (II) opery “Don Giovanni”

 

Etap II

  1. Lutosławski W. Kukułeczka kuka
  2. Bach J.S. Aus Liebe will mein Heiland sterben z „Die Matthäus-Passion”
  3. Dvořák A. Maria Panno
  4. Moniuszko St. Aria Zosi Okropny ten poranek… Ach, ty może z opery „Flis”

 

 

  1. PLINTA ARTUR – kontratenor (24)

Pianista: Aleksander Chodacki

 

Etap I

  1. Mozart W.A. Agnus Dei z „Krönungsmesse”
  2. Moniuszko St. Dobra noc
  3. Geiger W. Idzie na ziemię Jezusek sam
  4. Mozart W.A. Vado, ma dove?Oh Dei! – aria koncertowa

 

Etap II

  1. Glenc J. Vocalise
  2. Haendel G.F. Aria Tolomeo Domero la tua fierezza z (III) opery „Giulio Cesare”
  3. Haendel G.F. How beautiful are the feet z oratorium “Messiah”
  4. Moniuszko St. Kwiatek

 

 

  1. PŁONKA NATALIA – mezzosopran (21)

Pianista: Aleksander Chodacki

 

Etap I

  1. Bach J.S. Quia respexit z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Safo do Faona
  3. Nowowiejski F. Północ już była
  4. Bellini V. Aria Nelly Dopo l’oscuro nembo z (II) opery “Adelson e Salvini”

 

Etap II

  1. Kilar W. Wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota”
  2. Mozart W.A. Aria Sekstusa Parto! Ma tu ben mio z (I) opery „La Clemenza di Tito”
  3. Pergolesi G.B. Vidit suum dulcem natum ze „Stabat Mater”
  4. Moniuszko St. Sen

 

 

  1. PROCHOWSKA ALINA – sopran (20)

Pianista: Andrzej Filipek

 

Etap I

  1. Mozart W.A. Agnus Dei z „Krönungsmesse”
  2. Moniuszko St. Łza
  3. Nowowiejski F. Ucichłeś, Jezuleńku
  4. Vivaldi A. Aria Irene Sposa son disprezzata z (II) opery « Bajazet »

 

Etap II

  1. Chopin F. Życzenie
  2. Mozart W.A. Aria Paminy Ach ich fühl’s z (II) opery „Die Zauberflöte”
  3. Rossini G. Crucifixus z „Petite messe solennelle”
  4. Moniuszko St. Grajek

 

 

  1. RABCZAK EMILIA – mezzosopran (20)

Pianistka: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Gomez W. Ave Maria
  2. Moniuszko St. Groźna dziewczyna
  3. Niewiadomski St. O Gwiazdo Betlejemska
  4. Bizet G. Aria Carmen Près des remparts de Seville z (I) opery „Carmen” / seguidilla

 

Etap II

  1. Niewiadomski St. Latawica
  2. Mozart W.A. Aria Cherubina Voi, che sapete z (II) opery „Le nozze di Figaro”
  3. Bach J.S. Et exultavit spiritus meus z „Magnificat”
  4. Moniuszko St. Aria Broni Szemrze strumyk pod jaworem z (II) opery „Hrabina”

 

 

  1. ROY DAVID – baryton (21)

Pianistka: Alicja Tarczykowska

 

Etap I

  1. Łukaszewski P. Boże, Ojcze nasz i opiekunie
  2. Moniuszko St. Aria Miecznika Kto z mych dziewek z (II) op. „Straszny dwór ”
  3. Lutosławski W. Dziecina mała
  4. Mozart W.A. Aria Hrabiego Hai gia vinta la causa z (III) opery „Le nozze di Figaro”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Daleko został cały świat
  2. Verdi G. Aria Posy Per me giunto… Io morro z (III) opery “Don Carlo”
  3. Mendelssohn-Bartholdy F. Herr, Gott Abrahams z oratorium „Elias”
  4. Moniuszko St. Aria Stanisława Nakaż, niech ożywcze słonko z opery „Verbum nobile”

 

 

  1. STĘPIEŃ PAULA – mezzosopran (28)

Pianista: Łukasz Wilga

 

Etap I

  1. Vivaldi A. Qui sedes ad dexteram Patris z „Gloria”
  2. Moniuszko St. Przyczyna
  3. Lutosławski W. Hej w dzień narodzenia
  4. Gluck Ch.W. Aria Orfeusza Che faro senza Euridice z (III) opery „Orfeo ed Euridice”

 

Etap II

  1. Karłowicz M. Pod jaworem
  2. Bach J.S. Erbarme dich, mein Gott z “Die Matthäus-Passion”
  3. Saint-Saëns Expectans expectavi Dominum z “Oratorio de Noël”
  4. Moniuszko St. Cztery pory roku

 

 

  1. SZMIDT JAKUB – bas (24)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Schubert Fr. Ave Maria
  2. Moniuszko St. Kozak
  3. Bracia, patrzcie jeno – kolęda tradycyjna
  4. Verdi G. Aria Fiesca A te l’estremo addio z (I) opery „Simone Boccanegra”

 

Etap II

  1. Troschel W. Hej, poleciał sokół siny
  2. Fauré G. Libera me, Domine z „Requiem”
  3. Durante Fr. Vergin tutto amor
  4. Moniuszko St. Aria Skołuby Ten zegar stary z (III) opery „Straszny dwór”

 

 

  1. THEIL TOMASZ – bas (23)

Pianistka: Małgorzata Warcaba

 

Etap I

  1. Beethoven L. van. Die Ehre Gottes der natur
  2. Moniuszko St. Hymn do Pana Jezusa
  3. Niewiadomski St. O gwiazdeczko
  4. Vivaldi A. Aria Tito Se il cor guerriero z (I) opery “Tito Manlio”

 

Etap II

  1. Moniuszko St. Aria Akebara Wstrzymajcie wyrok wasz…z (II) opery „Paria”
  2. Verdi G. Aria Zachariasza Vieni, o Levita z (II) opery “Nabucco”
  3. Mendelssohn-Bartholdy F. Gott, sei mir gnädig z oratorium „Paulus”
  4. Moniuszko St. Stary kapral

 

 

  1. WŁODOWSKI MACIEJ – baryton (23)

Pianista: Mateusz Piechnat

 

Etap I

  1. Borzędowski K. O Salutaris Hostia
  2. Moniuszko St. Pieśń rycerska
  3. Seroczyński A. Zapalcie światła na ziemi
  4. Diaz E. Aria De l’art, splendeur immortelle z opery “Benvenuto Cellini”

 

Etap II

  1. Moniuszko St. Aria Stanisława Nakaż, niech ożywcze słonko z opery „Verbum nobile”
  2. Mendelssohn-Bartholdy F. Ich danke dir, Herr, mein Gott z oratorium „Paulus”
  3. Jenkins K. Ave verum Corpus
  4. Moniuszko St. Do Ciebie, Panie

 

 

  1. ZIŃCZUK AGNIESZKA – mezzosopran (23)

Pianista: Marcin Mogiła

 

Etap I

  1. Bizet G. Agnus Dei
  2. Moniuszko St. Groźna dziewczyna
  3. Hadyna St. Narodziła nam się dobroć
  4. Glijer R. Sljozy ljudskije

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Daleko został cały świat
  2. Gounod Ch. Aria Siebela Faites-lui mes aveux z (III) opery „Faust”
  3. Gounod Ch. Repentir
  4. Moniuszko St. Aria Broni O mój dziaduniu z (I) opery „Hrabina”

 

KATEGORIA III

 

  1. BENKE KAROLINA – sopran (27)

Pianista: Mateusz Piechnat

 

Etap I

  1. Schubert Fr. Bei des Mittlers Kreuze standen ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Swaty
  3. Nowowiejski F. Ucichłeś, Jezuleńku
  4. Puccini G. Aria Manon Sola, perduta, abbandonata z (IV) opery „Manon Lescaut”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Uwoz, mamo, roz
  2. Mozart W.A. Aria Donny Elviry In quali eccessi… Mi tradi z (II) opery “Don Giovanni”
  3. Pergolesi G.B. Vidit suum dulcem natum ze „Stabat Mater”
  4. Moniuszko St. Aria Neali Paria, on paria!… Snują się z dala z (II) opery „Paria”
  5. BIEŃ KAMIL – tenor (24)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Tosti P. Preghiera
  2. Moniuszko St. Matko, już nie ma Cię
  3. Geiger W. Idzie na ziemię Jezusek sam
  4. Czajkowski P. Aria Leńskiego Kuda, kuda z (II) opery „Evgeniy Onegin”

 

Etap II

  1. Karłowicz M. Idzie na pola
  2. Haydn J. Mit Würd und Hoheit angetan z oratorium „Die Schöpfung”
  3. Adam A. O Holy Night
  4. Moniuszko St. Aria Franka Płyną tratwy po Wiśle z opery „Flis”

 

 

  1. BIWO DAWID – bas-baryton (30)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Haendel G.F. Arm, arm, ye brave z oratorium „Judas Maccabaeus”
  2. Moniuszko St. Znasz’li ten kraj
  3. Lutosławski W. Północ już była
  4. Rossini G. Aria Don Basilia La calunnia z (I) opery “Il barbiere di Seviglia”

 

Etap II

  1. Twardowski R. Twymi oczyma
  2. Mendelssohn-Bartholdy F. Gott, sei mir gnädig z oratorium „Paulus”
  3. Haydn J. Schon eiletfroh der Ackersmann z oratorium „Die Jahreszeiten”
  4. Moniuszko St. Dziad i baba

 

 

  1. BORODZIUK KAROLINA – mezzosopran (26)

Pianistka: Bogusława Suchanek

 

Etap I

  1. Moryto St. Ave Regina Caelorum
  2. Moniuszko St. Dziad i baba
  3. Gall J. Mizerna, cicha
  4. Humperdinck E. Aria Baby Jagi Hurr, hopp, hopp z (III) opery Hänsel und Gretel”

 

Etap II

  1. Paderewski I.J. Querelleuse
  2. Massenet J., Aria Charlotty Werther! Qui m’aurait dit… Ces lettres z opery „Werther”
  3. Dvořák A. Inflammatus et accensus ze „Stabat Mater”
  4. Moniuszko St. Aria Jadwigi Biegnie słuchać z (II) opery „Straszny dwór” / dumka

 

 

  1. BUJAK JUSTYNA – sopran (26)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Mascagni Ave Maria / Intermezzo z opery “Cavalleria rusticana”
  2. Moniuszko St. Aria Neali Paria, on paria!… Snują się z dala z (II) opery „Paria”
  3. Zaśnij, Dziecino – kolęda tradycyjna
  4. Czajkowski P. Den’ li’tsarit

 

Etap II

  1. Noskowski Z. Smutno
  2. Boito A. Aria Małgorzaty L’ altra notte in fondo al mare z (III) opery „Mefistofeles”
  3. Rossini G. O salutaris Hostia z „Petite messe solennelle”
  4. Moniuszko St. Aria Halki O mój maleńki z (IV) opery „Halka” / cavatina

 

 

  1. CABAN IGA – sopran (25)

Pianista: Krzysztof  Figiel

 

Etap I

  1. Rossini G. Crucifixus z „Petite messe solennelle”
  2. Moniuszko St. Aria Hrabiny Suknio, coś mnie tak ubrała z (II) opery „Hrabina”
  3. Kwiatkowski St. Leży Jezus maleńki
  4. Puccini G. Aria Liu Tu che di gel sei cinta z (III) opery „Turandot”

 

Etap II

  1. Moniuszko St. Pieśń Nai
  2. Gluck Ch.W. Aria Eurydyki Che fiero momento z (III) opery “Orfeo ed Euridice”
  3. Leoncavallo R. Ave Maria
  4. Moniuszko St. Aria Hrabiny Zbudzić się z ułudnych snów z (III) opery „Hrabina”

 

 

  1. CZUBA MAGDALENA – mezzosopran (27)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Bach J.S. Buss und Reu z „Die Matthäus-Passion”
  2. Moniuszko St. Cyganie
  3. Geiger W. Kanyześ, Jezusie
  4. Massenet J. Aria Charlotty Va! Laisse couler mes larmes z (III) opery „Werther”

 

Etap II

  1. Różycki L. Palmy
  2. Donizetti G. Aria Smetona Deh! Non voler costringere z (I) opery “Anna Bolena”
  3. Duruflé Pie Jesu z “Requiem”
  4. Moniuszko St. Aria Broni Szemrze strumyk pod jaworem z (II) opery „Hrabina”

 

 

  1. DYDO MAGDALENA – mezzosopran (24)

Pianista: Mateusz Piechnat

 

Etap I

  1. Żukowski O.M. Gdy boleść wstrząsa
  2. Moniuszko St. Wilija
  3. Kto by dał Ci, Jezusiczku – pastorałka polska
  4. Massenet J. Aria Charlotty Va! Laisse couler mes larmes z (III) opery „Werther”

 

Etap II

  1. Nowowiejski F. Śmierć Safo
  2. Czajkowski P. Aria Olgi Ach Tania, Tania… z (I) opery „Evgeniy Onegin”
  3. Rota N. Salve Regina
  4. Moniuszko St. Aria Jadwigi Biegnie słuchać z (II) opery „Straszny dwór” / dumka

 

 

  1. DZIAŁO MAŁGORZATA – sopran (24)

Pianista: Wojciech Stysz

 

Etap I

  1. Moniuszko St. Prząśniczka
  2. Haendel G.F. Qui habitare facit z “Laudate pueri Dominum”
  3. Szymański W. Niech me serce będzie kołyską
  4. Mozart W.A. Aria Konstancji Ach, ich liebte z (I) opery „Die Entführung aus dem Serail”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Święta Krystyna
  2. Haendel G.F. Domine Deus z hymnu “Gloria”
  3. Haendel G.F. Let the bright seraphim z oratorium “Samson”
  4. Moniuszko St. Aria Hanny Któraż to, która z (III) opery „Straszny dwór”

 

 

  1. DZIEDZIC PAULINA – mezzosopran (28)

Pianista: Andrzej Filipek

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Quae moerebat et dolebat ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Aria Jadwigi Biegnie słuchać z (II) opery „Straszny dwór” / dumka
  3. Lutosławski W. Z narodzenia Pana
  4. Mozart W.A. Aria Anniusa Torna di Tito a lato z (II) opery „La Clemenza di Tito”

 

Etap II

  1. Bauer J. Mogiłka
  2. Gounod Ch. Aria Siebela Faites-lui mes aveux z (III) opery „Faust”
  3. Jenkins K. Now the Guns have Stopped z oratorium „The Armed Man”
  4. Moniuszko St. Aria Broni Szemrze strumyk pod jaworem z (II) opery „Hrabina”

 

 

  1. FEDEROWICZ ANNA – sopran (25)

Pianista: Alicja Tarczykowska

 

Etap I

  1. Haendel G.F. How beautiful are the feet z oratorium “Messiah”
  2. Moniuszko St. Aria Zuzi Stacho odjeżdża; Jak tu ująć żal z opery „Verbum nobile”
  3. Gdy śliczna Panna – kolęda tradycyjna
  4. Bellini V. Aria Elviry Qui la voce… Vien diletto… z (II) opery „I Puritani”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Aria Roksany Uśnijcie krwawe sny z (II) opery „Król Roger”
  2. Donizetti G. Aria Adiny Prendi, per me sei libero z (II) opery “L’elisir d’amore”
  3. Schubert Fr. Ave Maria
  4. Moniuszko St. Prząśniczka

 

 

  1. FOLTAK JAKUB – kontratenor (24)

Pianista: Aleksander Chodacki

 

Etap I

  1. Bach J.S. Erbarme dich z “Die Matthäus-Passion” / KT
  2. Moniuszko St. Modlitwa
  3. Dziecię maleńkie – pastorałka polska
  4. Vivaldi A. Aria Anastasio Vedro con mio diletto z opery „Il Giustino”

 

Etap II

  1. Perkowski P. Szu, szu
  2. Mozart W.A. Ave verum corpus – motet
  3. Vivaldi A. Domine Deus z hymnu „Gloria”
  4. Moniuszko St. W ciężkiej niedoli

 

 

  1. GIDELSKA MARIOLA – mezzosopran (27)

Pianista: Andrzej Filipek

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Eja Mater ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Matko, już nie ma Cię
  3. Hej, Hej, Lelija – pastorałka polska
  4. Cilea F. Aria Księżnej de Boullion Acerba volutta z (I) opery „Adriana Lecouvreur”

 

Etap II

  1. Różycki L. Ach, znikły jak sen
  2. Donizetti G. Aria Markizy Pour une femme z (I) opery „La fille du regiment”
  3. Dvořák A. Inflammatus et accensus ze „Stabat Mater”
  4. Moniuszko St. Piosnka obłąkanej Ofelii

 

 

  1. GOCAŁEK PAULINA – sopran (26)

Pianistka: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Bach J.S. Mein glaubiges Herze z “Pfingskantate”
  2. Moniuszko St. Aria Ewy Per che belli labbri z (II) opery „Hrabina”
  3. Nowowiejski F. Oj, luli Jezuniu
  4. Massenet J. Aria Sophie Frere! Voyez… Du gai soleil z (II) opery „Werther”

 

Etap II

  1. Melcer H. Opłyń mnie, ciemny lesie
  2. Donizetti G. Aria Noriny Quel guardoSo anch’io la virtu z (I) opery „Don Pasquale”
  3. Gomez W. Ave Maria
  4. Moniuszko St. Aria Zuzi Stacho odjeżdża; Jak tu ująć żal z opery „Verbum nobile”

 

 

  1. GOIK KAMILA – sopran (24)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Świder J. Chorał (Wśród moich złych uczynków)
  2. Moniuszko St. Zosia
  3. Nowowiejski F. Jam jest dudka
  4. Gounod Ch. Aria Julii Ah! Je veux vivre z (I) opery „Roméoet Juliette” / walc

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Samotny księżyc
  2. Mozart W.A. Aria Sandriny Crudeli, fermate z (II) opery „La finta giardiniera”
  3. Mozart W.A. Alleluja z „Exsultate, jubilate”
  4. Moniuszko St. Aria Hanny Do grobu trwać z (III) opery „Straszny dwór”

 

 

  1. GÓROWSKI KAMIL – baryton (23)

Pianistka: Małgorzata Warcaba

 

Etap I

  1. Sviridov G. Bogomatjer’ v gorodje
  2. Moniuszko St. Modlitwa
  3. Niewiadomski St. Christus natus est nobis
  4. Donizetti G. Aria Malatesty Bella siccome un angelo z (I) opery „Don Pasquale”

 

Etap II

  1. Niewiadomski St. Na początku nic nie było
  2. Moniuszko St. Aria Stanisława Nakaż, niech ożywcze słonko z opery „Verbum nobile”
  3. Haendel G.F. Arm, arm, ye brave z oratorium „Judas Maccabaeus”
  4. Moniuszko St. Aria Miecznika Kto z mych dziewek z (II) op. „Straszny dwór ”

 

 

  1. GRYCAN ANNA – mezzosopran (25)

Pianistka: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Haendel G.F. But who may abide z oratorium „Messiah” / KT
  2. Moniuszko St. Sen
  3. Lutosławski W. Dziecina mała
  4. Rossini G. Aria Izabeli Cruda sorte z (I) opery „L’Italiana in Algeri”

 

Etap II

  1. Moniuszko St. Aria Broni Szemrze strumyk pod jaworem z (II) opery „Hrabina”
  2. Bizet G. Aria Carmen Près des remparts de Seville z (I) opery „Carmen” / seguidilla
  3. Mendelssohn-Bartholdy F. Weh ihnen, dass sie von mir weichen z oratorium ”Elias”
  4. Moniuszko St. Piosnka obłąkanej Ofelii

 

 

  1. IZDEBSKA ELŻBIETA – sopran (31)

Pianista: Adam Rogala

 

Etap I

  1. Mozart W.A. Agnus Dei z „Krönungsmesse”
  2. Moniuszko St. Czy powróci
  3. Jezu, śliczny kwiecie – kolęda tradycyjna
  4. Mozart W.A. Aria Królowej Nocy Der Hölle Rache z (II) opery „Die Zauberflöte”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Lecioły zórazie
  2. Rossini G. Aria Semiramidy Bel raggio lusinghier z (I) opery « Semiramide »
  3. Mozart W.A. Alleluja z „Exsultate, jubilate”
  4. Moniuszko St. Prząśniczka

 

 

  1. JAKUS ARKADIUSZ – bas (30)

Pianista: Mateusz Piechnat

 

Etap I

  1. Mendelssohn-Bartholdy F. Ich danke dir, Herr, mein Gott z oratorium „Paulus”
  2. Moniuszko St. Aria Skołuby Ten zegar stary z (III) opery „Straszny dwór”
  3. Bracia, patrzcie jeno – kolęda tradycyjna
  4. Verdi G. Aria Fiesca Il lacerato spirito z (I) opery „Simone Boccanegra”

 

Etap II

  1. Karłowicz M. Mów do mnie jeszcze
  2. Halevy J. Aria De Brogni Si, la rigeur z (I) opery “La Juive”
  3. Haendel G.F. The people that walked in darkness z oratorium “Messiah”
  4. Moniuszko St. Aria Akebara Bogowie miłości z (III) opery „Paria”

 

 

  1. JANICKI MICHAŁ – baryton (28)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Moniuszko St. Aria Stanisława Nakaż, niech ożywcze słonko z opery „Verbum nobile”
  2. Łukaszewski P. Boże, Ojcze nasz i opiekunie
  3. Łukaszewski P. Ciemna noc
  4. Sviridov G. O my Homeland

 

Etap II

  1. Nowowiejski F. Aria Tomira Chcę, by twym domem z (I) opery „Legenda Bałtyku”
  2. Rossini G. Aria Tella Sois immobile z (III) opery “Guillaume Tell”
  3. Barber S. The Crucifixion
  4. Moniuszko St. Dwie zorze

 

 

  1. JAROSIEWICZ NATALIA – sopran (29)

Pianista: Andrzej Filipek

 

Etap I

  1. Fauré G. Pie Jesu z „Reqiuem”
  2. Moniuszko St. Aria Hrabiny Suknio, coś mnie tak ubrała z (II) opery „Hrabina”
  3. Lutosławski W. Z narodzenia Pana
  4. Czajkowski P. Aria Jolanty Atcievo eta preżde nie znała z 1.akt. opery „Jolanta”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. A pod borem
  2. Gluck Ch.W. Aria Eurydyki Che fiero momento z (III) opery “Orfeo ed Euridice”
  3. Rossini G. Crucifixus z „Petite messe solennelle”
  4. Moniuszko St. Aria Hrabiny On tu przybywa z (III) opery „Hrabina”

 

 

  1. JEWTUCHOWSKA JULIA – sopran (25)

Pianista: Andrzej Filipek

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Cujus animam gementem ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Czy powróci
  3. Niewiadomski St. W żłobie leży
  4. Rossini G. Aria Fiorilla No si da follia maggiore z opery „Il Turco in Italia”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Wysła burzycka
  2. Glinka M. Aria Ludmiły Ach ty dolia, doliuszka z (I) opery „Ruslan i Liudmila”
  3. Mozart W.A. Exsultate, jubilate z motetu ”Exsultate, jubilate”
  4. Moniuszko St. Prząśniczka

 

 

  1. KALINA PIOTR – tenor (27)

Pianistka: Olga Tsymbaluk

 

Etap I

  1. Bizet G. Agnus Dei
  2. Moniuszko St. Znasz’li ten kraj
  3. Nowowiejski F. Mizerna, cicha
  4. Puccini G. Aria Cavaradossiego E lucevan le stelle z (III) opery „Tosca”

 

Etap II

  1. Karłowicz M. Przed nocą wieczną
  2. Czajkowski P. Aria Hermana Prosti, niebiesnoe sozdanije z (I) opery “Pikovaja dama”
  3. Verdi G. Ingemisco z “Requiem”
  4. Moniuszko St. Aria Jontka Szumią jodły z (IV) opery „Halka”

 

 

  1. KRAJCER KATARZYNA – sopran (24)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Mendelssohn-Bartholdy F. Jerusalem, Jerusalem z oratorium „Paulus”
  2. Moniuszko St. O Zosi sierocie
  3. Nowowiejski F. Lulajże, Jezuniu
  4. Mozart W.A. Aria Armindy Vorrei punirti, indegno z (II) opery “La Finta giardiniera”

 

Etap II

  1. Lutosławski W. Ptasie plotki
  2. Verdi G. Aria Leonory Pace, pace z (IV) opery „La forza del destino”
  3. Bizet G. Agnus Dei
  4. Moniuszko St. Aria Zosi Okropny ten poranek… Ach, ty może z opery „Flis”

 

 

  1. KRYSIAK MARTA – sopran (27)

Pianista: Marcin Mogiła

 

Etap I

  1. Haendel G.F. Excelsus super omnes z “Laudate Pueri Dominum”
  2. Moniuszko St. Niech się panie stroją w pasy
  3. Rączkowski F. Jezus malusieńki
  4. Mozart W.A. Aria Paminy Ach ich fühl’s z (II) opery „Die Zauberflöte”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Daleko został cały świat
  2. Mendelssohn-Bartholdy F. Jerusalem, Jerusalem z oratorium „Paulus”
  3. Bach J.S. Komm in mein Herzenshaus z kantaty 80
  4. Moniuszko St. Aria Hanny Do grobu trwać; Któraż to… z (III) opery „Straszny dwór”

 

 

  1. KUJAWA GRZEGORZ – tenor (29)

Pianista: Andrzej Filipek

 

Etap I

  1. Bach J.S. Deposuit potentes z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Aria Franka Płyną tratwy po Wiśle z (1a) opery „Flis”
  3. Lutosławski W. Bóg się rodzi
  4. Mendelssohn-Bartholdy F. Nachtlied

 

Etap II

  1. Karłowicz M. Skąd pierwsze gwiazdy
  2. Czajkowski P. Aria Leńskiego Kuda, kuda z (II) opery „Evgeniy Onegin”
  3. Haendel G.F. Ev’ry valley shall be exalted z oratorium „Messiah”
  4. Moniuszko St. Znasz’li ten kraj

 

 

  1. LUDWICKA KAROLINA – mezzosopran (33)

Pianista: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Moniuszko St. Groźna dziewczyna
  2. Bach J.S. Buss und Reu z „Die Matthäus-Passion”
  3. Lutosławski W. Hej, hej, lelija, Panna Maryja
  4. Saint-Saëns Aria Dalili Amour, viens aider z (II) opery „Samson et Dalile”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Daleko został cały świat
  2. Cilea F. Aria Księżnej de Boullion Acerba volutta z (I) opery „Adriana Lecouvreur”
  3. Moniuszko St. Dumka Jadwigi Biegnie słuchać z (II) opery „Straszny dwór”
  4. Dvořák A. Inflammatus et accensus ze „Stabat Mater”

 

 

  1. ŁĘT NATALIA – mezzosopran (25)

Pianista: Aleksander Chodacki

 

Etap I

  1. Haendel G.F. But who may abide z oratorium „Messiah” / KT
  2. Moniuszko St. Groźna dziewczyna
  3. Dzisiaj w Betlejem – kolęda tradycyjna
  4. Czajkowski P. Aria Olgi Ach Tania, Tania… z (I) opery „Evgeniy Onegin”

 

Etap II

  1. Niewiadomski St. Latawica
  2. Dvořák A. Aria Jezibaby Cury, mury, fuk z (I) opery „Rusalka”
  3. Bach J.S. Von den Stricken meiner Sünden z „Die Johannes-Passion”
  4. Moniuszko St. Aria Jadwigi Biegnie słuchać z (II) opery „Straszny dwór” / dumka

 

 

  1. ŁYSIKOWSKA PAULINA – mezzosopran (22)

Pianistka: Dagmara Niedziela

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Fac ut portem ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Aria Jadwigi Biegnie słuchać z (II) opery „Straszny dwór” / dumka
  3. Niewiadomski St. A coż z tą Dzieciną
  4. Schubert Fr. Gretchen am Spinnrade

 

Etap II

  1. Niewiadomski St. Dzwony
  2. Saint-Saëns Aria Dalili Mon coeur z (II) opery „Samson et Dalile”
  3. Pergolesi G.B. Eja Mater ze „Stabat Mater”
  4. Moniuszko St. Matko, już nie ma Cię

 

 

  1. MAKOWSKA-PABICH MAGDALENA – sopran (23)

Pianista: Marcin Mogiła

 

Etap I

  1. Mozart W.A. Christe eleison z “Die Große Messe in c-Moll”
  2. Moniuszko St. Na skrzydłach pieśni
  3. Lutosławski W. Najświętsza Panienka po świecie chodziła
  4. Delibes L. Les filles de Cadix

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Uwoz, mamo, roz
  2. Mozart W.A. Aria Paminy Ach ich fühl’s z (II) opery „Die Zauberflöte”
  3. Haendel G.F. Let the bright seraphim z oratorium “Samson”
  4. Moniuszko St. Aria Zofii Com widziała wśród marzenia z krotochwili „Nowy Don Kiszot czyli Sto szaleństw”

 

  1. MIKOŁAJKO ANNIKA – sopran (24)

Pianista: Andrzej Filipek

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Cujus animam gementem ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Dalibógże
  3. Nowowiejski F. Ucichłeś, Jezuleńku
  4. Grothe F. Lied der Nachtigall

 

Etap II

  1. Cwojdziński A. Królewna
  2. Donizetti G. Aria Noriny Quel guardo il cavaliere z (I) opery „Don Pasquale”
  3. Fauré G. Pie Jesu z „Reqiuem”
  4. Moniuszko St. Polna różyczka

 

 

  1. NOWAK DOROTA – sopran (26)

Pianista: Tomasz Gumiela

 

Etap I

  1. Haendel G.F. So shall the lute and harp awake z oratorium „Judas Maccabaeus”
  2. Moniuszko St. Polna różyczka
  3. Maklakiewicz Fr. Jasna Panna
  4. Bellini V. Aria Elviry Son vergin vezzosa z (I) opery „I Puritani”

 

Etap II

  1. Baird T. Pieśń o czereśniach
  2. Mozart W.A. Aria Aspazji Nel grave tormento z (II) opery „Mitridate, rè di Ponto”
  3. Haydn J. Nun beut die Flur das frische Grun z oratorium „Die Schöpfung”
  4. Moniuszko St. O dziecię rozkoszne

 

 

  1. PARYSZ ANNA – sopran (28)

Pianista: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Bach J.S. Blute nur, du liebes Herz z „Die Matthäus-Passion”
  2. Moniuszko St. Łza
  3. Lutosławski W. Lulajże, Jezuniu
  4. Haendel G.F. Aria Almireny Combatti da forte z (I) opery „Rinaldo”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Złote trzewiczki
  2. Bach J.S. Ei! Wie schmeckt der Coffee süße z „Kaffeekantate”
  3. Haendel G.F. Rejoice greatly z oratorium „Messiah”
  4. Moniuszko St. Aria Zosi Okropny ten poranek… Ach, tyś może z opery „Flis”

 

 

  1. PIETRZAK SYLWIA – mezzosopran (26)

Pianista: Aleksander Chodacki

 

Etap I

  1. Pergolesi G.B. Eja Mater ze „Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Sen
  3. Matuszewski M. Lulaj, Synku, lulaj
  4. SaintSaëns Aria Dalili Samson, recherchant ma présence… Amour, viens aider z (II) opery „Samson et Dalile”

 

Etap II

  1. Niewiadomski St. Dzwony
  2. Czajkowski P. Aria Poliny Padrugi milyje z (II) opery „Pikovaya dama” / romans
  3. Bach J.S. Erbarme dich, mein Gott z “Die Matthäus-Passion”
  4. Moniuszko St. Aria Jadwigi Biegnie słuchać z (II) opery „Straszny dwór” / dumka

 

 

  1. PIKUŁA MAGDALENA – sopran (25)

Pianista: Marcin Mogiła

 

Etap I

  1. Haendel G.F. Let the bright seraphim z oratorium “Samson”
  2. Moniuszko St. Wiosna
  3. Prosnak K. Coś się dzieje, coś się pali
  4. Britten B. Aria Titanii Be kind and courteous z opery “A Midsummer Night’s Dream”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Bzicem kunia
  2. Haendel G.F. Aria Dorindy Amor e qual vento z opery “Orlando”
  3. Bach J.S. Jauchzet Gott in allen Landen z Kantaty 51
  4. Moniuszko St. Aria Ewy Per che belli labbri z (II) opery „Hrabina”

 

 

  1. PYRAK JULIA – sopran (26)

Pianista: Andrzej Filipek

 

Etap I

  1. Lutosławski W. Lacrimosa
  2. Moniuszko St. Matko, już nie ma Cię
  3. Nowowiejski F. Pospieszcie, pastuszki
  4. Strauss R. Allerseelen

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Czasem, gdy długo
  2. Bach J.S. Seufzer, Tränen, Kummer, Not z Kantaty 21
  3. Cherubini L. Ave Maria
  4. Moniuszko St. Piosnka bez tytułu

 

 

  1. ROMAŃSKA MAŁGORZATA – sopran (26)

Pianistka: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Bach J.S. Quia respexit z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Prządka
  3. Lutosławski W. Z narodzenia Pana
  4. Beethoven L. van. Aria Marceliny Ach, war’ ich schon z (I) opery „Fidelio”

 

Etap II

  1. Łukaszewski P. Natsu / Lato
  2. Smetana B. Aria Marzenki Ach, jaky żal, jaky to żal z (III) opery „Prodana nevesta”
  3. Rossini G. Crucifixus z „Petite messe solennelle”
  4. Moniuszko St. Aria Zuzi Stacho odjeżdża; Jak tu ująć żal z opery „Verbum nobile”

 

  1. RUDZIŃSKI MICHAŁ – bas (24)

Pianista: Marcin Mogiła

 

Etap I

  1. Bach J.S. Quia fecit mihi magna z „Magnificat”
  2. Moniuszko St. Czarny krzyżyk
  3. Tryumfy Króla niebieskiego – kolęda tradycyjna
  4. Rimski-Korsakow M. Aria Warega O skaly groznyje z (IV obraz) opery „Sadko”

 

Etap II

  1. Czyż H. Ostatni raz
  2. Borodin A. Aria Kończaka Zdarov li, Kniaź z (II) opery „Kniaź Igor”
  3. Mendelssohn-Bartholdy F. Herr, Gott Abrahams z oratorium „Elias”
  4. Moniuszko St. Aria Skołuby Ten zegar stary z (III) opery „Straszny dwór”

 

 

  1. SIWY AGATA – mezzosopran (26)

Pianista: Aleksander Chodacki

 

Etap I

  1. Gomez W. Ave Maria
  2. Moniuszko St. Nad rzeką
  3. Lutosławski W. Lulajże, Jezuniu
  4. Massenet J. Aria Charlotty Va! Laisse couler mes larmes z (III) opery „Werther”

 

Etap II

  1. Nawrocki St. Karuzel
  2. Purcell H. Aria Dydony When I am laid in earth z (III) opery „Dido and Aeneas” / lament
  3. Liszt F. Tag der Tauer z oratorium  „Die Legende von der heiligen Elisabeth”
  4. Moniuszko St. Aria Zosi Okropny ten poranek… Ach, ty może z opery „Flis”

 

 

  1. SKOWRON ZOFIA – sopran (29)

Pianistka: Dorota Kuczyńska

 

Etap I

  1. Bach J.S. Ich lege mich in diese Wunden z Kantaty 199
  2. Moniuszko St. Pieśń Nai
  3. Jezus malusieńki – kolęda tradycyjna
  4. Mozart W.A. Aria Królowej Nocy O zittre nich z (I) opery „Die Zauberflöte”

 

Etap II

  1. Nowowiejski F. Kazała mi mama
  2. Donizetti G. Aria Noriny Quel guardo cavaleire z (I) opery „Don Pasquale”
  3. Haendel G.F. Rejoice greatly z oratorium „Messiah”
  4. Moniuszko St. Aria Hanny Do grobu trwać z (III) opery „Straszny dwór”

 

 

  1. TROJAK PAWEŁ – baryton (24)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Lutosławski W. Przybieżeli do Betlejem
  2. Moniuszko St. Krakowiaczek
  3. Lutosławski W. Jezus malusieńki
  4. Thomas A. Aria Hamleta O vin, dissipe la tristesse z (II) opery « Hamlet »

 

Etap II

  1. Karłowicz M. Na spokojnym, ciemnym morzu
  2. Mozart W.A. Aria Papagena Papagena, Papagena… z (II) opery „Die Zauberflöte”
  3. Fauré G. En prière
  4. Moniuszko St. Aria Miecznika Kto z mych dziewek z (II) op. „Straszny dwór ”

 

 

  1. URBANOWSKI WOJCIECH – bas (28)

Pianistka: Alicja Tarczykowska

 

Etap I

  1. Haendel G.F. Why do the nations z oratorium „Messiah”
  2. Moniuszko St. Korale
  3. Rybicki F. Hej, miły Panie!
  4. Rossini G. Aria Don Basilia La calunnia z (I) opery “Il barbiere di Seviglia”

 

Etap II

  1. Baird T. Słodka miłości Sonet 56
  2. Rossini G. Aria Don Pasquale Ah, un foco insolito z (I) opery « Don Pasquale »
  3. Haydn J. Steht auf die breiten Wiesen hin z oratorium „Die Jahreszeiten”
  4. Moniuszko St. Aria Skołuby Ten zegar stary z (III) opery „Straszny dwór”

 

 

  1. WARDENGA ROKSANA – mezzosopran (29)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Rossini G. Fac, ut portem Christi mortem ze ”Stabat Mater”
  2. Moniuszko St. Aria Broni Szemrze strumyk pod jaworem z (II) opery „Hrabina”
  3. Maklakiewicz J. Święta Panienka
  4. Bellini V. Aria Romeo Se Romeo t’uccise un figlio z (I) opery „I Capuleti e i Montecchi”

 

Etap II

  1. Paderewski I.J. La Nonne
  2. Saint-Saëns Aria Dalili Mon coeur z (II) opery „Samson et Dalile”
  3. Verdi G. Liber scriptus z ”Requiem”
  4. Moniuszko St. Aria Jadwigi Biegnie słuchać z (II) opery „Straszny dwór” / dumka

 

 

  1. WIELGUS MAJA – mezzosopran (34)

Pianista: Aleksander Chodacki

 

Etap I

  1. Mendelssohn-Bartholdy F. Weh ihnen, dass sie von mir weichen z oratorium ”Elias”
  2. Moniuszko St. Groźna dziewczyna
  3. Lutosławski W. Pasterze mili
  4. Rossini G. Aria Izabeli Cruda sorte z (I) opery „L’Italiana in Algeri”

 

Etap II

  1. Chopin F. Precz z moich oczu
  2. Verdi G. Aria Azuceny Stride la vampa z (II) opery „Il Trovatore”
  3. Gomez W. Ave Maria
  4. Moniuszko St. Aria Broni Goździk, urok, powiew krótki z (III) opery „Hrabina”

 

 

  1. WIERUSZEWSKA-BINIEK JUSTYNA – sopran (30)

Pianistka: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Barber S. The Crucifixion
  2. Moniuszko St. Aria Hrabiny Suknio, coś mnie tak ubrała z (II) opery „Hrabina”
  3. Niewiadomski St. Mizerna, cicha
  4. Puccini G. Aria Mimi Donde lieta usci z (III) obrazu opery „La Boheme”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Uwoz, mamo, roz
  2. Dvořák A. Aria Rusałki Měsíčku na nebi hlubokém z (I) opery „Rusalka”
  3. Lutosławski W. Lacrimosa
  4. Moniuszko St. Aria Halki O mój maleńki z (IV) opery „Halka” / cavatina

 

 

  1. WOJTACHNIA ALEKSANDRA – mezzosopran (32)

Pianista: Aleksander Chodacki

 

Etap I

  1. Mascagni Ave Maria / Intermezzo z opery “Cavalleria rusticana”
  2. Moniuszko St. Prząśniczka
  3. Niewiadomski St. O gwiazdeczko
  4. Mozart W.A. Aria Dorabelli Ah, scostati… Smanie implacabili z (I) opery “Cosi fan tutte”

 

Etap II

  1. Niewiadomski St. Dzwony
  2. Mascagni P. Aria Santuzzy Voi lo sapete, o mamma z opery „Cavalleria rusticana”
  3. Adam A. Cantique de Noël
  4. Moniuszko St. Dumka Jadwigi Biegnie słuchać w lasy z (II) opery „Straszny dwór”

 

 

  1. WROŃSKI ŁUKASZ – tenor (34)

Pianista: Marcin Mogiła

 

Etap I

  1. Franck C. Panis angelicus
  2. Moniuszko St. Aria Dzidziego Po co się to myśl natęża z (II) opery „Hrabina”
  3. Noskowski Z. Kolęda / Witaj, gwiazdko złota
  4. Schubert Fr. An Silvia

 

Etap II

  1. Paderewski I.J. Polały się łzy me czyste
  2. Mozart W.A. Aria Don Basilia In quell’anni z (IV) opery „Le nozze di Figaro”
  3. Bach J.S. Deposuit potentes z „Magnificat”
  4. Moniuszko St. Aria Jontka Szumią jodły z (IV) opery „Halka”

 

 

  1. WYBORSKI PATRYK – baryton (22)

Pianistka: Mirella Malorny-Konopka

 

Etap I

  1. Bach J.S. Grosser Herr z „Weihnachts-Oratorium”
  2. Moniuszko St. Aria Miecznika Kto z mych dziewek z (II) op. „Straszny dwór ”
  3. Lutosławski W. Hej, weselmy się
  4. Rachmaninow S. Cavatina Aleko Ves tasbor spit z opery „Aleko”

 

Etap II

  1. Twardowski R. Solisdan do Don Kichota z Manczy
  2. Bizet G. Aria Escamilla (toreador) Votre toast z (II) opery „Carmen”
  3. Bach J.S. Mache dich, mein Herze rein z „Die Matthäus-Passion”
  4. Moniuszko St. Aria Janusza Skąd tu przybyła mimo mej woli z (I) opery „Halka”

 

 

  1. ZOFIŃSKI KAMIL – tenor (26)

Pianistka: Ichin Nyamaa

 

Etap I

  1. Lutosławski W. Z narodzenia Pana
  2. Moniuszko St. Morel
  3. Lutosławski W. Hej, hej, lelija Panna Maryja
  4. Glinka M. Druga pieśń Bajana z opery „Ruslan i Liudmila”

 

Etap II

  1. Szymanowski K. Łabędź
  2. Haydn J. Dem druck elieget die Natur z oratorium „Die Schöpfung”
  3. Durante Fr. Vergin tutto amor
  4. Moniuszko St. Dwie zorze